Zapowiedzi i nowości: Lipiec 2014

7.7.14Autor: Monika Kowaleczko-Szumowska

Tytuł: Galop '44
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 30.07.2014


Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.


Wiecie pewnie, że uwielbiam podróże w czasie. Jeżeli dodać do tego trochę historii i całkiem dobrze zapowiadającą się fabułę, to wyjdzie książka, którą koniecznie będę musiała przeczytać. 

________________________________________________________________________________Autor: Sara Shepard

Tytuł: Pretty Little Liars Skruszone
Seria: Pretty Little Liars #13
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 14.07.2014


Spencer, Aria, Emily i Hanna chcą ostatecznie rozprawić się z przeszłością. Aby położyć kres SMS-om z pogróżkami, zmieniają numery telefonów. Rozpoczynają także nowe śledztwo, usiłując zdemaskować tajemniczego prześladowcę. 
Determinacja dziewczyn jest godna podziwu. A. ma jednak zdjęcia, których ujawnienie może przysporzyć przyjaciółkom kolejnych kłopotów. Kto tym razem będzie rozdawał karty?
Książki z tej serii mnożą się na potęgę, ale jakiś cudem jeszcze mnie od nich nie odpycha. Na czytaniu utknęłam przy 6 tomie, ale mam nadzieję, że niedługo uda mi się wrócić do tej serii. 
________________________________________________________________________________Tytuł: Audrey Hepburn
Autor: Alexander Walker
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 22.04.2014


Piękna, pełna wdzięku, elegancka i eteryczna Audrey Hepburn była jedną z największych gwiazd filmowych swoich czasów. Niezapomniana, oscarowa rola w „Rzymskich wakacjach” oraz romantyczne kreacje w „Śniadaniu u Tiffany’ego” i obsypanym Oscarami „My Fair Lady” przyniosły jej światową sławę, jednak nie zapewniły szczęścia. W rozszerzonym, ostatecznym wydaniu biografii aktorki Alexander Walker ujawnił nowe, nieznane wcześniej fakty, dotyczące głęboko ukrywanych konfliktów w rodzinie gwiazdy i rodzinnych tajemnic, które nigdy nie miały wyjść na jaw. „Audrey Hepburn” to wierny, intymny portret niezwykłej kobiety, pięknej, pożądanej, nieustannie spragnionej miłości i niepotrafiącej jej odnaleźć.
Bardzo lubię Audrey i już dawno obiecałam sobie, że przeczytam jakąś jej biografię. Wydawnictwo Prószyński i S-ka wychodzi mi w tym miesiącu na przeciw. 
________________________________________________________________________________
Autor: Daisy Waugh
Tytuł: Na Hester Street topnieje śnieg
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 03.07.2014


Jest upalne lato roku 1929, w olśniewającej scenerii wzgórz Hollywood wielu właśnie realizuje swoje wielkie filmowe marzenia. 
Maximilian i Eleanor Beecham – aktorka i reżyser, oboje eleganccy, czarujący, wytworni – należą do śmietanki towarzyskiej „Fabryki Snów”. Pod pozorami wyrafinowania i luksusu skrywają jednak poważny kryzys małżeński oraz kłopoty finansowe spowodowane niepowodzeniem ich ostatnich filmów. Kiedy wierzyciele przejmują ich dom, Maksowi i Eleanor nie pozostaje nic innego, jak tylko rozstać się i rzucić w ramiona kochanków. Ostatnim, co ich łączy – a może dzieli? – jest skrywana od lat tajemnica.
Wtedy właśnie przychodzi list. Małżeństwo zostaje zaproszone na weekend do legendarnej posiadłości Hearst Castle, gdzie na hucznych przyjęciach spotykają się grube ryby hollywoodzkiego przemysłu filmowego. Eleanor i Max nie mogą zrezygnować z ostatniej szansy na ponowne zaistnienie w tym hermetycznym światku. Pełne plotek, przepychu, skandali i zepsucia przyjęcie jest kwintesencją złotej ery Hollywood. Beechamowie muszą podjąć decyzję, która zaważy na ich przyszłości.

Czy ten opis nie brzmi ciekawie? Albo ta okładka nie zachwyca? Ja jestem jak najbardziej zainteresowana tą książką, dlatego kiedyś chętnie bym ją przeczytała.
______________________________________________________________________________

Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: Zakochać się
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 02.07.2014

Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami… Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także – a może przede wszystkim – miłość.

Nie czytałam PS Kocham Cię ani innych książek autorki. Chyba najwyższa pora to nadrobić. Ten tytuł zapowiada się całkiem nieźle.
________________________________________________________________________________

Na co Wy czekacie w tym miesiącu? Może któryś z wyżej wymienionych tytułów również i Was interesuje?


13 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie niezmiernie biografia Audrey Hepburn. Chętnie się z nią zapoznam. Również "Na Hester Street topnieje śnieg" brzmi bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie brzmią interesująco, jednak na razie muszę przeczytać zaległe nowości, nawet z tamtego roku hehe :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze wszystkich chyba "Zakochać się" prezentuje się najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Galop '44 brzmi super, poza tym chętnie przeczytam Ahern oraz tę książkę o Audrey :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem ciekawe ksiażki sie zapowiadają ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pretty Little Liars dla mnie - chyba, że wysiądę gdzieś po drodze :D
  I tak teraz sobie myślę, że Galop '44 może też być ciekawy, chociaż wcześniej nie ciągnęło mnie do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem przyłączam się do moich przedmówczyń. Bardzo ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Na Hester Street topnieje śnieg" wygląda interesująco. :) I, o ile dobrze pamiętam z empikowych zapowiedzi, w lipcu wychodzi biografia Colette, dla mnie must read.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tutaj nie widzę nic dla siebie, ale czekam na Wielki Błękit i Serce w płomieniach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Galop '44" także mnie interesuje! Również uwielbiam motyw podróży w czasie i chociaż okresu Wojen Światowych nie znoszę, to ten tytuł jakoś wzbudza moje zainteresowanie i wielką ciekawość :) Myślę, że poczekam na jakieś recenzje, ale nie ukrywam, że będę mieć oczy szeroko otwarte :)
  PLL mnie nie przekonuje do siebie. Bo o ile do pewnego momentu, chciałam przeczytać tą serię, to teraz jakoś... ta moja potrzeba zaznajomienia się z panią Shepherd przeszła. :( Może kiedys skuszę się na "Grę w kłamstwa", ale PLL na razie sobie odpuszczam. :(
  "Na Hester Street topnieje śnieg" - faktycznie brzmi ciekawie! I ta okładka! Strasznie się cieszę, że zwróciłaś moją uwagę na ten tytuł bo szczerze - nie mialam pojęcia, że coś takiego miało już swoją premierę!
  Ale nie ukrywam, że to ostatnia pozycja z listy zapowiedzi wzbudziła moje największe zainteresowanie. :) Również z panią Ahern jeszcze nie miałam przyjemności się spotkać, ale... ta okładka "Zakochać się"... Jaka piękna! Taka romantyczna, subtelna i delikatna... I jeszcze te wszystkie recenzje o książkach autorki... Nie ma mowy, żeby jakaś jej książka kiedyś nie zawitała u mnie na półce. :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 11. One i-phone screen guardian known as ClearTouch Anti-Glare was created for iPhone 4.
  It retains your i-phone immaculate as it offers a flawless united visual clearness and zero-glare and also
  supplies optimum awareness also in sunlight as well as
  additional lights states. Also, it protects that from finger
  print marks , scrapes, dirt and also other harmful problems It really is made
  out of superior quality of double split picture. On it its glueless glue doesn't leave any marks.
  It really can be washed with warm water to obtain its previous adhesive quality.


  Here is my page: cydia sources (http://clearcydia.com/best-cydia-sources-for-gamers/)

  OdpowiedzUsuń