English Matters Women Only

11.12.14

Najnowsze wydanie specjalne English Matters zostało podzielone na dwie części - Women Only i Men Only. Dzisiaj przybliżę Wam nieco to, skierowane do płci pięknej.

Tym razem numer został podzielony na działy inne niż zazwyczaj, tj. Beauty, Mutual Attraction, Celebs, Budget, Travel oraz Leisure. Od razu więc widać, że numer będzie się składał z tematów bliższym paniom. Magazyn otwiera artykuł Internet to the Rescue! Przedstawia on wszelkie dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą Internet, a jakie w znacznym stopniu mogą ułatwić życie kobiecie. Dalej znajdziemy kilka słów o botoksie. Sama średnio się nim wcześniej interesowałam, dlatego też miałam okazję dowiedzieć się czegoś nowego. Pierwsza sekcja pozostawia przed czytelniczkami także teksty o domowych kosmetykach, jak i tych niedomowych, zdobytych w sprzedaży bezpośredniej. 

Bardzo przyjemnie czytało mi się artykuł o męskim spojrzeniu na idealną kobietę. Choć nie ukrywam, że momentami łapałam się za głowę, to jednak tekst okazał się ciekawy. Podobnie jak kolejny, o tym, jak radzić sobie, gdy zakochamy się w osobie homoseksualnej. W numerze został nam także bliżej przedstawiony Channing Tatum oraz Miranda Kerr. Myślę, że był to bardzo dobry wybór. Oboje zyskali wielką popularność, dlatego fajnie było dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Warto także zwrócić uwagę na tekst Getting Salary You Deserve - uczy, jak walczyć o swoje i daje wiele wartościowych wskazówek. W numerze znajdziemy także kolejną lekcję Anny Rozmus, która tym razem wzięła na celownik piosenkę Seala, opis miasta Nottingham oraz kilka słów o czymś, co wszyscy uwielbiamy - piżamie.

Ten numer, jak już sam napis na okładce wskazuje, spodoba się raczej paniom. Odnajdą tu one wiele interesujących artykułów, których czytanie łatwo będzie można połączyć z pożytecznym - poszerzaniem językowej wiedzy. Polecam!

Za możliwość przeczytania magazynu English Matters Women Only dziękuję Wydawnictwu Colorful Media! 

4 komentarze:

 1. Chętnie się zapoznam z tym numerem. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie przeczytałabym ten artykuł o męskim spojrzeniu na idealną kobietę oraz to, co tam jest o Mirandzie Kerr, bo ją uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Język jak widać można szlifować na wiele sposobów

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie podoba mi się okładka. Sugestywna, utrzymana w ładnym tonie. :) Odnośnie samego numeru, to strasznie mnie ciekawi to podzielenie na numer dla kobiet i mężczyzn. :) Zwłaszcza jeśli w tej naszej, poruszany jest wątek Mirandy Kerr, która jest tak znana, a osobiście nie słyszałam żadnych opowieści z jej życia i tak dalej. :)
  Zastanowię się.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń