Zapowiedzi i nowości: Wrzesień 2014

3.9.14
Zdajecie sobie sprawę, ile książkowych premier czeka nas we wrześniu? Wiecie, ile z nich KONIECZNIE chcę mieć na półce? Podejrzewacie, jak ciężko było przez ilość pozycji stworzyć tego posta? Przed Wami wrześniowe zapowiedzi i nowości, na które niecierpliwie czekam:
Autor: Tina Seskis
Tytuł: O krok za daleko
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 02.09.2014Szczęśliwe z pozoru małżeństwo. Uroczy synek. Piękny dom. Co więc sprawia, że Emily Coleman pewnego ranka wstaje i jak gdyby nigdy nic porzuca swoje życie, by zacząć wszystko od nowa? Przeżyła załamanie nerwowe? Chce uciec przed dysfunkcyjną rodziną – szczególnie przed zaburzoną siostrą bliźniaczką? I co oznacza prześladująca ją data, kiedy będzie musiała stawić czoło przeszłości? Nikt dotąd nie odkrył jej tajemnicy. Czy tobie się uda? 

Coś tajemniczego w opisie tej książki sprawia, że bardzo chcę ją poznać. Może to motyw problemów psychicznych, który lubię albo wydawnictwo, do którego mam wielki szacunek. Jedno jest pewne. Muszę przeczytać tę pozycję.
________________________________________________________________________________Autor: Aprilynne Pike
Tytuł: Ocalona
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 03.09.2014Tavia jako jedyna ocalała z katastrofy lotniczej. Kiedy ukazuje się jej tajemniczy chłopak-widmo, a wokół niej dzieje się coraz więcej dziwnych rzeczy, przestaje wierzyć w przypadek. Nie wie jednak, że ma ocalić świat i powstrzymać groźne bractwo…

Czyż opis nie brzmi intrygująco? Okładka również przykuwa wzrok. Choć dziewczyn, które "musiały ocalić świat" było już sporo i trochę mi się przyjadły, to czuję, że tę książkę po prostu muszę kiedyś przeczytać.
________________________________________________________________________________Autor: Sara Shepard
Tytuł: Kłamstwo doskonałe
Seria: The Lying Game #4
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 08.09.2014


Żyłam w przekonaniu, że moja rodzina jest bliska ideałowi, jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Moi rodzice strzegą sekretu, który może mieć związek z moją śmiercią. Jak daleko się posuną, by prawda nie wyszła na jaw? Mnie już nikt nie skrzywdzi, ale jest przecież Emma… Jeśli nie będzie ostrożna, historia może się powtórzyć.

Prezentowałam Wam każdy tom tej serii w zapowiedziach, choć nie przeczytałam jeszcze ani jednego. Mam nadzieję, że się to niedługo zmieni, bo strasznie jestem ciekawa, co tym razem autorka dla nas przygotowała. Tym bardziej, że PLL bardzo lubię.
_______________________________________________________________________________Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Tajemnica
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Data wydania: 10.09.2014

Światowy bestseller czytany przez miliony czytelniczek zakochanych w parze bohaterów.
Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić.
Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co si się wydarzy.
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom - zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.

Wprost nie mogę wyrazić słowami, jak bardzo chcę przeczytać tę książkę. Tyle pozytywnych opinii już o niej słyszałam, do tego ten intrygujący opis i zmysłowa okładka. Nie wyobrażam sobie mojego zbioru lektur bez tej pozycji.
________________________________________________________________________________Autor: Gayle Forman
Tytuł: Zostań, jeśli kochasz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 10.09.2014Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.
 


Tak, wiem, że ta książka była wydana już wcześniej w nieco innej szacie graficznej i pod innym tytułem. Zdaję sobie też sprawę, że to wydanie to jedynie chwyt marketingowy przed zbliżającym się filmem. Okładka jest jednak naprawdę śliczna, a ja od dawna chcę sięgnąć po tę pozycję, więc nie widzę przeciwwskazań, żeby nie przygarnąć jej do siebie.
________________________________________________________________________________

Autor: Belen Martinez Sanchez
Tytuł: Dzień, w którym umarłam
Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Data wydania: 10.09.2014


Nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Zdarza się, że koniec to dopiero początek.
Dla Diletty Mair wszystko zmieniło się drugiego października dwa tysiące trzeciego roku. Wtedy zrozumiała, że naprawdę istnieje życie po śmierci. Że anioły mają niewiele wspólnego z jej wyobrażeniami, a zamieszkane przez demony piekło jest czymś jak najbardziej rzeczywistym.
Drugi października dwa tysiące trzeciego roku okazał się dniem innym niż wszystkie.
Tego dnia Diletta Mair umarła.
Czasem niebo budzi strach, a wspólny język łatwiej znaleźć z demonami.
Szczególnie, gdy stajesz się jednym z nich.


Okładka tej książki, jak dla mnie, jest po prostu straszna, ale opis mnie naprawdę zaciekawił. Wydaje mi się, że będzie to całkiem przyjemna lektura.
________________________________________________________________________________

Autor: Sally Green
Tytuł: Zła krew
Wydawnictwo: GW Foksal/Uroboros
Data wydania: 10.09.2014


Wola przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.
Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych, ściganym i wyalienowanym, lecz zdecydowanym przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część trylogii, która zostanie przetłumaczona w kilkudziesięciu językach.


Bardzo lubię książki Uroborosa, a Zła krew ma w sobie coś intrygującego, także przeczytam ją chętnie.
________________________________________________________________________________Autor: Charlotte Bronte
Tytuł: Niedokończone opowieści
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 10.09.2014Charlotte Brontë jest bez wątpienia autorką trzech niezwykłych książek: Jane Eyre, Shirley i Villette. Do dziś nie wyjaśniono, czy pozostałe powieści sygnowane nazwiskiem Brontë (Wichrowe Wzgórza, Agnes Grey oraz Lokatorka Wildfell Hall) wyszły spod jej pióra czy też rzeczywiście całe rodzeństwo było na równi utalentowane i mamy do czynienia z twórczością trzech sióstr.
Niewątpliwe jest również to, że Charlotte zostawiła w swoich papierach cztery Niedokończone opowieści. Jest to równie niezwykła proza, jak wszystko co wyszło spod jej pióra. Dlatego też dziś proponujemy czytelnikom i miłośnikom geniuszu Brontë te cztery niedokończone utwory, wierząc, że dalsze ich wątki rozwinie Wasza wyobraźnia.
Sekretu osobowości autorki Charlotte Brontë nie sposób do końca wytłumaczyć, można jedynie snuć przypuszczenia. Obserwując jej życie, decyzje i drogę twórczą, trudno nie zauważyć, że Brontë kapitulowała przed samą sobą. Rozwój jej talentu wyznacza właściwie dążenie do samopoznania. Jego eskalację odzwierciedla zaledwie rozpoczęta powieść, Emma, urywająca się po dwóch rozdziałach. Tu można postawić pytanie: dlaczego Charlotte odłożyła tę pracę, skoro nie zadecydowały o tym żadne gwałtowne okoliczności? Może dlatego właśnie, że przeczuwała, iż dojdzie w niej do samookreślenia?


Pewnie wiecie, jak bardzo lubię książki sióstr Bronte. Dlatego właśnie Niedokończone opowieści Charlotte są dla mnie niezłą gratką.
________________________________________________________________________________

Autor: K.A. Tucker
Tytuł: Jedno małe kłamstwo
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 17.09.2014


Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara…Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu.
Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona – przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?
Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?


Prezentowałam Wam jakiś czas temu pierwszy tom tej serii - Dziesięć płytkich oddechów. Obie pozycje znajdują się bardzo wysoko na mojej liście "Must have".
________________________________________________________________________________Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Julia. Trzy tajemnice
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 22.09.2014Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar
Jestem potworem Mam nadludzką moc
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość


Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: „Destroy Me” i „Fracture Me”.
„Destroy Me” to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii.
„Fracture Me” to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.


Kocham serię o Julii! Kocham Tahereh i jej styl! To właśnie sprawia, że muszę niezwłocznie przeczytać tę książkę!
________________________________________________________________________________

Autor: Cassandra Clare
Tytuł: Miasto niebiańskiego ognia
Seria: Dary anioła #6
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 24.09.2014

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać… ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę…
Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni. Kto przeżyje w szóstej i ostatniej, wybuchowej części „Darów Anioła"?Jeżeli czytacie mojego bloga regularnie, pewnie zdajecie sobie sprawę, że uwielbiam twórczość Cassandry Clare. Dary anioła to jedna z moich ulubionych serii. Trochę mi smutno, że to już koniec, ale wiem, że będę musiała poznać i tę część.
________________________________________________________________________________Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Powód by oddychać
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 24.09.2014W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa. 

Powiedzcie sami, czy ta książka nie zapowiada się ciekawie?
______________________________________________________________________________


Ten miesiąc jest dla mnie chyba najbardziej obfity w tym roku, jeżeli chodzi o książkowe nowości. Będę miała, co kupować.;) A na co Wy czekacie?


16 komentarzy:

 1. Czekam na Kłamstwo Doskonałe i Zostań, jeśli kochasz :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo ciekawych książek :) Osobiście z niecierpliwością czekam na "Osaczoną".

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna okładka książki autorstwa Michelle Hodkin :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak ok. 5 książek by mnie interesowało, ale mój portfel się raczej nie ucieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wrzesień świetnie się zapowiada. Najbardziej interesują mnie "Zła krew", o której wiele słyszałam u booktuberów i "Miasto niebiańskiego ognia". "Marę Dyer" czytałam w oryginale i podobała mi się ta książka, ale szału nie było. "Zostań, jeśli kochasz" mam również w oryginale i muszę koniecznie się już za nią zabrać, bo chciałam ją przeczytać jeszcze przed premierą filmu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle świetnych książek, a tak mało pieniędzy w portfelu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z Twoich zapowiedzi ostrzę ząbki na "Marę Dyer", "Julia. Trzy tajemnice" oczywiście "Niedokończone opowieści" i może na "Miasto niebiańskiego ognia" chociaż czytałam tylko pierwszy tom. Poza tym ostatecznie mogłabym też się skusić na "Dzień, w którym umarłam". Ach te wydawnictwa, wszystko, żeby osłodzić koniec wakacji :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Na Dzień w którym umarłam moge chyba liczyć z wydawnictwa, a Cassandrę Clare zamówiłam w Matrasie.
  Szukam jeszcze osób do mojego wyzwania. W tej chwili mam cztery osoby. Może się przyłączysz?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Powód by oddychać" ... faktycznie wydawnictwa z końcem roku przyspieszają....

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo, bardzooo ciekawie się zapowiada, aż bólu głowy można dostać, tyle wspaniałości;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Same dobrze zapowiadające się pozycje. Poczekamy, zobaczymy i z pewnością niektóre przeczytamy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z chęcią zapoznałabym się z książką Aprilynne Pike "Ocalona" - miałam do czynienia już z tą autorką i się nie zawiodłam. Reszta to Tajemnica i Niedokończone opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 13. Z prezentowanych przez Ciebie tytułów zainteresowana jestem dwoma: "Jedno małe kłamstwo" i "Powód by oddychać".

  OdpowiedzUsuń
 14. O rany! Ja także chcę MNÓSTWO książek z wrześniowych premier! Opowiadania Tahereh Mafii koniecznie muszą u mnie wylądować wraz z "Darem Julii", którego niestety jeszcze nie nabyłam, a czemu tak bardzo kuszą, oprócz faktu, że też kocham Julkę i całą trylogię? Perspektywa Warnera! Chyba umrę ze szczęścia! ;D
  "Jedno małe kłamstwo" również jest WIELKIM MUST HAVE, bo mimo że "Dziesięciu płytkich oddechów" jeszcze nie przeczytałam (choć czeka książka na półce), to czuję że się nie zawiodę i nie będę mieć dość pióra pisarki. :)
  "Powód by oddychać" to YA, a ja KOCHAM YA i NA, więc oczywiście książkę zapisałam na liście do kupienia. :)
  Na "Marę Dyer" czekam, niemal podskakując z niecierpliwości. Wprost... MARZĘ o tej pozycji i nie zdziwię się jeśli niedługo zacznie mi się śnić po nocach. :D
  "Zła krew" zaciekawiła mnie nie tak dawno temu, gdy spotkałam się z nią na Book Tube i od tamtej pory tylko czekam aż pojawi się w Polsce. Myślę, że poczytam sobie parę opinii, zanim ją kupię, niemniej - wyląduje u mnie na półce. :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja chciałabym przeczytać Marę :-) I "Zostań, jeśli kochasz", chociaż bardziej podoba mi się stary tytuł. Inne przedstawione przez Ciebie nowości też wydają się kuszące... i jak tu nie zbankrutować?

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie czekam na powieść pani Bronte...

  OdpowiedzUsuń