Zapowiedzi: Styczeń

3.1.14
Jak mogliście zauważyć w grudniu nie przedstawiałam Wam zapowiedzi, bo tak naprawdę nie znalazłam książek, które specjalnie by mnie interesowały. Było co prawda Wołanie kukułki, ale postanowiłam, że najpierw przeczytam całość Harry'ego, a potem dopiero zabiorę się za inne książki Rowling. Był też Silos, który choć z jednej strony ciekawi mnie niezmiernie, to jednak z drugiej trochę się go obawiam. Przed nami styczeń, który moim zdaniem stawia przed nami kilka bardzo ciekawych pozycji. Autor: Sara Shepard
Tytuł: Nigdy, przenigdy
Seria: The Lying Game #2
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13.01.2014


Niewiele pamiętam ze swojego życia, pozostały zaledwie przebłyski wspomnień. Wiem jedno: nie tak dawno miałam wszystko – wspaniałych przyjaciół, cudownego chłopaka i kochającą rodzinę. Teraz Emma, moja siostra bliźniaczka, zajęła moje miejsce i desperacko próbuje rozwikłać zagadkę mojego zniknięcia. Jednak czuje, że ktoś śledzi każdy jej ruch…
Sara Shepard to autorka bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”. Jej nowe ekscytujące powieści z cyklu „The Lying Game” o sekretach i kłamstwach zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Na ich podstawie nakręcono serial telewizyjny pod tym samym tytułem. 

Nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale od razu dwie ślicznie by razem wyglądały na półce, prawda? Pretty Little Liars uwielbiam, serial The Lying Game już trochę mniej, ale jestem spokojna, jeżeli chodzi o panią Shepard i wierzę, że i na tych książkach się nie zawiodę.Autor: Jennifer E.Smith
Tytuł: Tak wygląda szczęście
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 31.01.2014Graham Larkin oraz Ellie O’Neill poznają się – choć tylko wirtualnie – gdy Graham przypadkowo wysyła do Ellie dwa e-maile w sprawie swojej domowej świnki, Wilbura. Dwoje siedemnastolatków nawiązuje internetową znajomość, mimo że mieszkają na dwóch krańcach kraju i nawet nie znają swoich imion. W błyskotliwej korespondencji dzielą się szczegółami ze swojego życia, lecz nie mówią sobie wszystkiego. Graham nie wie o tajemnicy ukrytej w drzewie genealogicznym Ellie, a ona jest nieświadoma życia Grahama w świetle reflektorów. Splot okoliczności sprawia, że ich znajomość przenosi się z sieci do rzeczywistości. Lecz czy ludzie z tak różnych światów mogą być razem?

Czytałam Serce w chmurach tej autorki, które było naprawdę w porządku i choć opis Tak wygląda szczęście nie do końca mnie przekonuję, to jednak skusiłabym się na kolejną książkę Jennifer E. Smith. 
Autor: Alexandra Monir
Tytuł: Poza czasem
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15.01.2014


Kiedy rodzinę Michele Windsor dotyka tragedia, dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się z Los Angeles do Nowego Jorku, gdzie mieszkają jej bogaci i arystokratyczni dziadkowie, których nie poznała nigdy wcześniej. W ich starym, pełnym rodzinnych sekretów domu przy Fifth Avenue, Michele odkrywa największą tajemnicę: dziennik jednej z jej przodkiń, który ma niesamowitą moc: przenosi ją w czasie do 1910 roku, kiedy to został napisany. Tam, na wytwornym balu maskowym, Michele poznaje młodego mężczyznę o intensywnie niebieskich oczach, który przez całe życie nawiedzał ją w snach. Zakochuje się w nim i rozpoczyna romans nie z tego świata.
Michele zaczyna prowadzić podwójne życie, próbując zachować równowagę pomiędzy swoim współczesnym, szkolnym życiem a ucieczkami w przeszłość. Kiedy jednak dokonuje straszliwego odkrycia, musi udać się w podróż w czasie, by uratować chłopaka, którego pokochała i zakończyć poszukiwania, które zdecydują o jej losie.
 

Choć może opis zalatuje trochę typową książką dla młodzieży, to dwie rzeczy nie pozwalają mi jej pominąć. Pierwsza to podróże w czasie. Mówiłam już nie raz, że je uwielbiam i powtórzę kolejny. Nie wiem, co jest w tym takiego niezwykłego, ale lubię o tym czytać. Druga rzecz to Nowy Jork, czyli miasto które konieczne chcę kiedyś w życiu zobaczyć. Czytać o nim również lubię.
Autor: Markus Zusak
Tytuł: Złodziejka książek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 22.01.2014


Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

Złodziejkę książek co prawda już czytałam, ale własny egzemplarz na półce bardzo by mnie ucieszył.

Autor: Maria Nurkowska
Tytuł: Zabójca
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 15.01.2014

Maria Nurowska odkrywa tajniki góralskiej duszy.
Maria Nurowska, pisząc tę powieść, czerpała inspirację z prawdziwych historii, które zdarzyły się na Podhalu.
"Zabójca" to historia Joanny Padlewskiej, młodej dziennikarki, w drodze do Zakopanego spotykającej tajemniczego mężczyznę. Zaintrygowana zachowaniem współpasażera kobieta, pod pretekstem pisania reportażu o Polakach, którzy wrócili z Ameryki, postanawia za wszelką cenę poznać historię Adama Madeja.
Wkrótce dowiaduje się, że spędził wiele lat w więzieniu San Quentin, które jest jednym z najcięższych więzień w USA. Trafił tam za zabójstwo, ale czy na pewno?
Z czasem Joanna zaprzyjaźnia się z Adamem, pomaga mu odbudować dom i stopniowo odkrywa, dlaczego trafił do więzienia i co tam przeżył. Adam powierza jej prowadzone przez lata zapiski więzienne, których lektura pozwala jej poznać prawdę o tym wyjątkowym człowieku. Wkrótce Joanna uświadamia sobie, że to, co czuje do Adama, to nie tylko przyjaźń.
Czy będzie potrafiła przekonać go, że ktoś taki jak on jest zdolny do miłości?
Niespodziewanie jednak sprawy się komplikują, wydawca Joanny publikuje nieautoryzowany wywiad, a zraniony Adam postanawia zerwać z Joanną wszelkie kontakty.
Czy Joannie uda się go odszukać? 
Czy po tym, co się stało, potrafią jeszcze być razem? 
Historia miłosna, jakiej jeszcze nie było.

W opisie jest coś, co wzbudza moją wielką ciekawość, dlatego z chęcią przeczytałabym tę książkę.

A Wy na co czekacie? Może coś z tym pozycji również Was interesuje?

9 komentarzy:

 1. "Poza czasem", "Zabójca" i "Złodziejka książek" - te pozycje ciekawią mnie bardzo. Będę z niecierpliwością czekać na ich premierę! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie są zachęcające, a szczególnie ,,Złodziejka książek" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o wznowieniu "Złodziejki książek". Ciekawi mnie czy zmniejszyli format na bardziej praktyczny, ale jeśli chodzi o okładkę to wolę minimalistyczną pierwszą wersję. Ta filmowa jakoś do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiło mnie "Tak wygląda szczęście" oraz "Poza czasem" :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko ,,Złodziejka książek" mnie zainteresowała, choć filmowa okładka najnowszego wydania jest zdecydowanie gorsza od swojej poprzedniczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze "Złodziejki książek" :) Jednak mam wrażenie, że stara okładka jest lepsza

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zlodziejka ksiazek" jest dla mnie bardzo fajnym odkryciem w Styczniu :)
  chetnie po nia siegne :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  Natalia :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem ciekawa serii Gry w kłamstwa, ale najpierw wolałabym zapoznać się z Pretty Little Liars.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Złodziejka książek" koniecznie musi znaleźć się na mojej półce. Poza tym mam ochotę na książkę S. Shepard, ale najpierw chciałabym przeczytać serię PLL.

  OdpowiedzUsuń