English Matters 51/2015

19.4.15English Matters to bardzo dobrze znany magazyn, które pomaga w nauce języka. Wszyscy świetnie wiemy, że czytanie pomaga nam na wiele sposobów. Ma się to także do ćwiczenia naszych językowych umiejętności. Jakie tematy można znaleźć w tym numerze?

Już na samym początku uwaga każdego książkoholika zostaje przykuta artykułem o Lolicie i jej autorze. Ta książka wciąż przede mną, ale autorka tekstu skutecznie uświadomiła mi, że powinnam nadrobić zaległości. Dalej pojawia się bardzo ciekawy artykuł o ludzkiej krwi. Myślę, że spodoba się nie tylko fanom biologii. Pamiętacie szał, jaki kilka lat temu powstał na punkcie wampirów? O tych stworzeniach będziecie mogli przeczytać w tekście Japanese Vampires. Tym razem jednak poznamy je nieco bardziej dzięki mangom. I dla fanów historii się coś znajdzie - Michał Mazurkiewicz przygotował artykuł o Wojnie Dwóch Róż. Bardzo przyjemny sposób przygotowania do matury, muszę przyznać. Dział Conversation Matters stawia przed nami bardzo przydatny tekst, a mianowicie rozmowę o pracę. W numerze znalazło się też coś o fenomenie ostatnich czasów, a mianowicie selfie. Naturę tego zjawiska zgłębiał Roberto Galea. Temat artykułu to London for Beginners - czyli krótki poradnik o Londynie dla osób, które chcą się do niego wybrać. Robin Das proponuje co i w jakiej kolejności zobaczyć, przedstawia miejsca, gdzie można tanio i dobrze zjeść i podpowiada, jak dobrze przeżyć wyjazd. Nie wiem, czego jeszcze by trzeba, żeby poczuć się zachęconym do podróży.

Kolejny raz powiem, że jeżeli chcecie poćwiczyć Wasze językowe umiejętności i przeczytać ciekawe artykuły, powinniście sięgnąć po English Matters. To, a także inne tematy, znajdziecie w tym numerze. Naprawdę warto sięgnąć!

Za możliwość przeczytania magazynu English Matters dziękuję Wydawnictwu Colorful Media! 

3 komentarze:

 1. Brzmi ciekawie ;) Zamierzam się wybrać do Londynu w najbliższej przyszłości, więc jeśli ten magazyn wpadnie mi w ręce, z wielką chęcią poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem wielką entuzjastką historii Wielkiej Brytanii, więc artykuł o Wojnie Dwóch Róż, chętnie bym przeczytała, choć nie jestem pewna, czy dostarczyłby mi jakichś informacji na jej temat, których jeszcze nie znam. :D
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. O, Wojna Dwóch Róż! Czytałabym :D
  Japanese Vampires też wydaje się ciekawym artykułem. No i krew :D

  OdpowiedzUsuń