Zapowiedzi: Luty 2015

3.2.15


Autor: Colleen Hoover                                Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Losing Hope                                     Tytuł: Szukając Kopciuszka
Wydawnictwo: Otwarte                               Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 04.02.2015                           Data wydania: 04.02.2015 


Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.
Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście mojej recenzji Hopeless, to odsyłam do niej, żebyście mogli poczytać więcej o mojej miłości do tej historii. Mam przeolbrzymią ochotę na powrót do bohaterów i pióra autorki, dlatego też z wielką chęcią sięgnę po kontynuację, jak i dodatek do serii - Szukając Kopciuszka.
________________________________________________________________________________Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: Milcząca siostra
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 20.02.2015
Autorka licznych bestsellerów Diane Chamberlain napisała wielowymiarową opowieść o siostrach i mrocznych tajemnicach.
Riley MacPherson przez całe życie sądziła, że jej starsza siostra Lisa we wczesnej młodości popełniła samobójstwo. Teraz, ponad dwadzieścia lat później, odnajduje dowody, że to nieprawda. Lisa żyje. Przybrała nową tożsamość. Dlaczego jednak przed laty postanowiła uciec z domu i jakich tajemnic strzeże do dziś? Poszukując prawdy, Riley musi zdecydować, co przeszłość oznacza dla jej obecnego życia.
A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie… Co byś zrobiła? Czy chciałabyś poznać prawdę?

Uwielbiam książki Diane Chamberlain! Autorka zawsze prezentuje czytelnikowi intrygującą historię, trzymającą w napięciu akcję i wszechobecną mądrość. Jej nowa powieść na polskim rynku to moje zdecydowane must read!
_______________________________________________________________________________Autor: Stephanie Lehmann
Tytuł: Butik na Astor Place
Wydawnictwo: Muza S.A.
Data wydania: 18.02.2015
Nowy Jork z przełomu XIX i XX wieku.
Historia dwóch kobiet, które dzieli stulecie, lecz łączą dążenie do niezależności, talent do interesów oraz wyzwania, jakie stawia przed kobietą każda epoka.
Amanda Rosebloom jest właścicielką butiku z ubraniami vintage "Astor Place". Pewnego dnia spotyka się ze starszą zamożną damą, która chce wycenić i sprzedać swoje dawne suknie. W jej mieszkaniu w kufrze ze strojami przypadkiem znajduje zaszyty w mufce dziennik. To zapiski Olive Westcott, młodej kobiety, która w 1907 roku zamieszkała na Manhattanie. Chociaż Olive żyła przed stu laty, Amanda wkrótce pojmuje, że łączy je ze sobą niezwykle silna więź.

Ta książka zainteresowała mnie z dwóch powodów - interesujący opis i okładka. Po maturze, kiedy już spokojnie będę mogła nadrabiać czytelnicze zaległości, z pewnością się za nią rozejrzę. 
________________________________________________________________________________

A Wy na co czekacie w tym miesiącu?

11 komentarzy:

 1. Na ,,milczącą siostrę" mam wielką chęć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie mogę się doczekać na "Losing Hope" i "Szukając Kopciuszka". Na początku nie miałam w planach kontynuacji świetnego "Hopeless", ale po tych wszystkich tak bardzo pozytywnych opinii nie widzę innej opcji - muszę mieć u siebie na półce! O Diane Chamberlain tyle słyszałam, że w końcu muszę się zapoznać z jakąś powieścią jej autorstwa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie milczącą siostrą, nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie pierwsze pozycje, zdecydowanie mnie interesują ;:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka "Butik na Astor Place" mnie mocno zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Losing Hope czeka już na mnie na półce :) Jestem też bardzo ciekawa Szukając kopciuszka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może Diane Chamberlain? Czytałam tylko jedną jej powieść, ale fabuła tej wydaje się ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Losing Hope już do mnie jedzie <3 Chętnie przygarnęłabym też Chamberlain. Nie czytałam jeszcze nic od tej autorki, ale recenzje zbiera świetne.

  OdpowiedzUsuń
 9. O rany, ja też chcę Colleen! Chcę tego emocjonalnego bagażu wiążącego się z jej książkami. Chcę jej bohaterów, wkradających się do serca. Chcę płakać, śmiać się i złościć przy jednej i tej samej powieści. Niech zatem po raz kolejny oczaruje moje serce. :3 No i historia Six! Nie mogę się doczekać!
  Ciekawi mnie też "Butik na Astor Place", głównie dlatego, że uwielbiam jak teraźniejszość przeplata się z przeszłością. To tworzy taką barwną mieszankę. ;)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie czekam na Losing Hope :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Losing Hope" nieco mało mnie ekscytuje, ale zobaczymy, dam jej szansę. Natomiast bardzo chętnie zapoznam się z książkami Chamberlain, bo czytałam o niej masę fajnych rzeczy. :)

  OdpowiedzUsuń