Zapowiedzi i nowości: Październik 2014

7.10.14
Tydzień października już za nami. Jesień zadomowiła się na dobre, a tym samym nastał sezon na czytanie pod kocem z ciepłą herbatą w ręku. Jesienna melancholia nie dopada jednak wydawców. Przygotowali dla nas - czytelników - całkiem ciekawe książkowe nowości. Te, na które czekam, znajdziecie poniżej.Autor: Warren Ellis
Tytuł: Wzorzec zbrodni
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 4.10.2014Tylko szaleniec może stawić czoła szaleńcowi To miała być zwykła akcja nowojorskiej policji. Kiedy jednak ginie partner Johna Tallowa, a on sam odkrywa niepokojącą kolekcję broni w mieszkaniu 3A w starej kamienicy przy Pearl Street, otwiera się puszka Pandory... Każdy pistolet i każdy karabin jest inny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Z każdej broni zabito jedną osobę, a z braku dowodów...

Warty uwagi kryminał. Już przeczytany. Recenzję możecie znaleźć tutaj.
___________________________________________________________________________Autor: Mark Helprin
Tytuł: Pamiętnik z mrówkoszczelnej kasety
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 6.10.2014O tym jak kawa - „siła nieczysta” - ma wpływ na życie ekscentrycznego Amerykanina. Oscar Progresso siada codziennie w ogrodzie na szczycie góry (uzbrojony w walthera P88, z którym się nie rozstaje), spogląda na Rio de Janeiro i spisuje swoje wspomnienia, po czym skrzętnie upycha je w mrówkoszczelnej kasecie. To, co przeżył, wydaje się nieprawdopodobne: zabójstwo w obronie własnej, pobyt w szpital...

Poprzednia książka Marka Helprina - Zimowa opowieść - wciąż stoi na półce nieprzeczytana, ale coś mi mówi, że zarówno ona, jak i ta nowo wydana przypadną mi do gustu.
_______________________________________________________________________________Autor: Matthew Quick
Tytuł: Wybacz mi, Leonardzie
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 8.10.2014Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem... Pif-paf!
„Wybacz mi”, Leonardzie to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szukaniu zrozumienia i buncie przeciwko zasadom, którymi kierują się dorośli.


Jak do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę Matthew Quicka - Niezbędnik obserwatorów gwiazd, która to pozycja narobiła mi olbrzymiej ochoty na pozostałe powieści tego autora. Dwie nowe, które będą wydane już jutro, zapowiadają się naprawdę ciekawie, dlatego też poznam je z miłą chęcią.
_______________________________________________________________________________

Autor: Matthew Quick
Tytuł: Prawie jak gwiazda rocka
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 8.10.2014

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu!

Powód, dla którego chcę przeczytać tę książkę, jest taki sam, jak wyżej.
_______________________________________________________________________________
Autor: Tammara Webber
Tytuł: Tak krucho
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 22.10.2014


Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień… Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił starał się zapomnieć o przeszłości, ta nie przestała go prześladować.
Gdy Lucas spotkał na swej drodze Jacqueline, po raz pierwszy od dawna odważył się do kogoś zbliżyć. Ale czy ktoś, kogo dusza rozprysła się w drobny mak i kto wie, że w jednej chwili można stracić wszystko, zdoła znaleźć w sobie dość siły, by raz jeszcze… pokochać?


"Tak blisko" (tę samą historię, ale opowiedzianą z punktu widzenia Jacqueline) czytałam już jakieś półtora roku temu. Recenzja tutaj. Teraz z wielką chęcią poznałabym ją opowiedzianą przez Lucasa.

_____________________________________________________________________________

Tak prezentują się październikowe nowości, które mnie interesują. Jakie są Wasze?

13 komentarzy:

 1. Chyba najbardziej moją uwagę przykuło ,,Tak krucho" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Quicka jestem bardzo ciekawa, a Helprina dopiero będę czytać "Zimową opowieść", więc zobaczymy jak mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Tak krucho" jestem ciekawa tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z zapowiedzi nic mi się nie rzuciło w oczy, chociaż mam własne zapowiedzi na które czekam w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się już doczekać nowych książek Quicka :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Quick zapowiada się obiecująco :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja chcę "Cztery", którego tutaj nie ma i "Białe jak śnieg" Salli Simukki :) No i Leonard też jest interesujący

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo jestem ciekawa książek Quicka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba z wymienionych zapowiedzi żadna mnie nie zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej, znowu tyle fajnych książek, którą wybrać? ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiedzi są autentycznie cudowne! A tak się jakoś złożyło, że sobie zamówiłam ostatnio obydwie powieści Marka Helprina, bo na znaku była/jest promocja i... już wkrótce powinny do mnie dotrzeć <3 A cieszę się tym bardziej, że prawdopodobnie paczki odbiorę w swoje urodziny! Czy można sobie wymarzyć lepszy prezent na osiemnastkę? :D Coś czuję, że polubię prozę tego autora!
  Odnośnie Quicka to czytałam jak na razie jedynie "Poradnik pozytywnego myślenia", który był... dobry, ale słyszałam, że jego młodzieżowe pozycje są dużo lepsze, więc mam w planach kupić cały pakiecik tych książeczek :) W jakże pięknych okładkach! <3 Takich kolorowych!
  "Tak krucho" też bym chciała przeczytać, bo "Tak blisko" czytałam rok temu i zakochałam się w historii Jackie i Lucasa, więc strasznie mnie interesuje perspektywa chłopaka. :)
  Także życzę ci, aby wszystkie powieści trafiły w twoje ręce!
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń