English Matters Guide to the Movies - 6/2013, wydanie specjalne

19.10.14

Dzisiaj znów przychodzę do Was w edukacyjnym wydaniu. Tym razem będzie to nauka połączona z czymś bardzo przyjemnym - oglądaniem filmów. Sama uwielbiam to robić. Obok książek, filmy i seriale są moją kolejną wielką miłością. Dlatego też z wielkim entuzjazmem zabrałam się do czytania tego wydania specjalnego English Matters. 

Znajdziemy w nim film ukazany z kilku różnych perspektyw. Najpierw zaczynamy od prestiżowych nagród. Będzie o Oscarach, ale też chociażby o Festiwalu Filmowym w Cannes. Po artykule postanowiłam, że najbliższe rozdanie Oscarów już z pewnością obejrzę. Dalej znajdziemy przegląd najsławniejszych aktorem, aktorów i reżyserów. Nie wszystkich znałam, dlatego też miałam okazję do poszerzenia horyzontów. Zostały w nim wymienione takie sławy, jak chociażby Audrey Hepburn, Meryl Streep, Patrick Swayze czy Woody Allen. Kiedy przewrócimy stronę, znajdziemy przegląd gatunków i przykłady filmów. W tym artykule szczególnie ciekawa wydała mi się krótka historia Disneya. No bo kto z nas nie oglądał ich bajek czy filmów? Dalej mamy kontynuację przedstawiana gatunków filmowych, jednak z uwzględnieniem pozycji w sam raz dla niej i dla niego. W numerze znajdzie się też coś dla zainteresowanych niemymi filmami. Ja jakoś nigdy nie mogłam się w nich odnaleźć, także ten artykuł mało mnie zainteresował. Na koniec kilka słów o kultowych filmach i artykuł z różnymi ciekawostkami ze świata kina.


To wydanie, podobnie jak i poprzednie, okazało się świetną rozrywką i możliwością na połączenie edukacji z przyjemnością. Dzięki niemu dowiedziałam się o kilku filmach, które z pewności obejrzę albo przypomniałam sobie o takich, które odkładam już od dobrego czasu. Można zauważyć, że to wydanie, różni się od innych faktem, że jest tu o wiele więcej pewnego rodzaju wyliczeń i porównań, niż zwykłych artykułów, ale w końcu to GUIDE to the Movies. W tym numerze znalazłam też więcej słownictwa, którego nie znałam, ale było to pewnie spowodowane faktem, że w tym wypadku jest ono ukierunkowane na jedną dziedzinę. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona z przeczytania tego numeru. W świecie filmów przedstawionych na papierze spędziłam czas bardzo przyjemnie, a to się liczy!

English Matters Guide to the Movies przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Colorful Media!
  

7 komentarzy:

 1. Filmowe wydanie wydaje się dla mnie bardzo ciekawe :) Muszę go poszukać

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam filmy! I ogólnie świat kina bardzo dobrze mi się kojarzy, więc ten numer chciałabym przeczytać chyba najbardziej ze wszystkich! :) Muszę koniecznie poszukać tego wydania, bo choć nie widziałam go ostatnio w empiku, to wydaje mi się, że gdzieś w końcu na niego trafię, a wtedy na pewno nie powstrzymam się przed dokonaniem zakupu. :)
  I będę szalenie wyczekiwać notki o Disney'u! <3
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja u siebie w Empiku natrafiłam na niego kilka razy, także może i ty w końcu znajdziesz!:)

   Usuń
 3. Na pewno zakupię, bo filmy to moja pasja, a przy okazji jeszcze się czegoś nauczę :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak sobie właśnie pomyślałam, że ciekawa jestem, czy pojawi się kiedyś medyczne wydanie English Matters :) Z tego, co widzę, gazetki starają się poruszać różne tematy, tak żeby ludziów zainteresować i jednocześnie nauczyć czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem fajny pomysł by to był. Może nawet taki laik jak ja by się czegoś nauczył.;)

   Usuń
 5. Zostałaś nominowana do The Versatile Blogger Award - więcej informacji u mnie :D

  http://about-katherine.blogspot.com/2014/10/the-versatile-blogger-award.html?showComment=1413912842517#c9154150210680952284

  OdpowiedzUsuń