Zapowiedzi: Marzec

3.3.14
Rozpoczął się marzec, a tym samym o trzy dni więcej niż w lutym, aby wydać ciekawą książkę. Przed Wami lista pozycji, na które czekam w tym miesiącu.Autor: Katja Millay
Tytuł: Morze spokoju
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: marzec 2014Natsya Kashnikov chce tylko dwóch rzeczy: przetrwać liceum bez żadnych osób, które będą pouczać ją na temat jej przeszłości oraz sprawić, aby chłopak, który zabrał jej dosłownie wszystko – tożsamość, duszę i chęć życia – zapłacił za to. Historia Josh’a Bennett’a to nie sekret: każda osoba, którą kochał, opuściła ten świat, aż w końcu, gdy chłopak miał 17 lat, nie został mu już nikt. Teraz, wszystko czego Josh pragnie, to to, aby ludzie pozwolili mu zostać samemu, ponieważ gdy Twoje imię jest synonimem śmierci, każdy ma tendencję do pozostawienia Ci Twojej własnej przestrzeni. Każdy z wyjątkiem Nastyi, tajemniczej, nowej dziewczyny w szkole, która zaczyna się kręcić wokół chłopaka i nie ma zamiaru odejść, dopóki nie zyska wpływu na każdy aspekt jego życia. Ale im bardziej Josh ją poznaje, tym większą jest ona dla niego zagadką. Kiedy intensywność ich relacji się nasila, a pytania bez odpowiedzi zaczynają się piętrzyć, chłopak zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek odkryje sekrety ukrywane przez dziewczynę – albo czy w ogóle tego chce.
New Adult jest teraz u szczytu potęgi. Podobno, gdy przeczyta się kilka powieści z tego gatunku, wszystkie potem są takie same. Po świetnym "Tak blisko..." od Jaguara wierzę im, odnośnie wyboru książek z tego gatunku, dlatego z chęcią przeczytałabym "Morze spokoju".
_______________________________________________________________________________


Autor: Morgan Matson
Tytuł: Aż po horyzont
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: marzec 2014Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć – przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół. W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna… Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce – wyprawę, w trakcie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie. 

Sytuacja trochę podobna, jak w pozycji wyżej. Do tego opis, który strasznie ciekawi i sprawa jasna - trzeba przeczytać tę książkę.
_______________________________________________________________________________
Autor: Federico Moccia
Tytuł: Chwila szczęścia
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 19.03.2014


Gorące lato, Rzym, wszechobecne piękno i pragnienia, by spełniły się marzenia. Dwóch młodych Włochów różnych jak ogień i woda i dwie turystki z Ameryki. Każde z nich otrzyma swoją szansę na szczęście… ale czy wszyscy ją wykorzystają?

Nie czytałam jeszcze żadnej książki Federico Moccii, ale filmową wersję Trzech metrów nad niebem bardzo lubię i z chęcią zapoznałabym się z twórczością tego pana.
________________________________________________________________________________
Autor: Sara Shepard
Tytuł: Tajemnice Ali
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 19.03.2014


Oficjalny prequel serii Pretty Little Liars!
Przyjaciółki z Rosewood – myślisz, że wiesz już o nich wszystko?
Dawno temu Emily, Aria, Hanna i Spencer nie wyróżniały się niczym spośród uczennic swojej szkoły, za to Alison DiLaurentis błyszczała jako szkolna gwiazda. Każda dziewczyna marzyła, by dołączyć do jej paczki. Każdy chłopak chciał umówić się z nią na randkę. Życie księżniczki nie było jednak usłane różami. Ktoś znał każdy jej sekret i czyhał na najmniejsze potknięcie. Ktoś życzył jej śmierci…
Emily, Aria, Hanna, Spencer. Kim były, zanim ich życie zmieniło się w koszmar?

Choć serię Pretty Litte Liars wciąż czytam, to po jej zakończeniu z wielką chęcią sięgnęłabym po dodatki. Tajemnice Ali wydają się naprawdę intrygujące, więc to niemal pewne, że któregoś dnia je przeczytam.
_______________________________________________________________________________

A Wy na co czekacie w tym miesiącu?

14 komentarzy:

 1. mam chęć na ,,Morze spokoju" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie powieści mnie bardzo zainteresowały :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam "Aż po horyzont", ale po angielsku, wydaje się ciekawa i jest bardzo fajne zrobiona :) Chętnie zapoznam się z tajemnicami Ali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też z chęcią bym przygarnęła po angielsku.;)

   Usuń
 4. Chciałabym.... WSZYSTKIE !! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie czytam "Chwilę szczęścia", a teraz czekam aż przyjdzie do mnie "Morze spokoju", a jeżeli chodzi o premiery, to z powyższych książek czekam na "Aż po horyzont". :) Z innych zapowiedzi jeszcze "Dopóki śpiewa słowik" i "Rzeki Londynu". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Morze spokoju to coś, co naprawdę chciałabym przeczytać. Inne powieści jakoś mnie nie interesują, a kolejna książka Shepard tym bardziej. Nie wiem, po co wydawać dodatkowe części, skoro PLL jest naprawdę obszerną serią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla fanów (jak ja), którzy każdy dodatek pochłonął z wielką chęcią, bo ciągle im mało.;)

   Usuń
 7. "Morze spokoju" może być całkiem fajne ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza pozycja wydaje się całkiem interesująca, no i prequel PLL chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książki z Jaguara zapowiadają się niesamowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na "Morze spokoju" czekam i ja. :) Pazurki ostrzę sobie także na "Dopóki śpiewa słowik" Antonii Michaelis, które zapowiada się mrocznie i magicznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Achh czekam na Morze spokoju. Ładna okładka. :)

  OdpowiedzUsuń