Zapowiedzi książkowe: Lipiec 2015

5.7.15
Autor: Gayle Forman
Tytuł: Ten jeden dzień
Wydawnictwo: Nasz księgarnia
Data premiery: 01.07.2015

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem rożni się Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza... Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre...

Choć Zostań, jeśli kochasz tej autorki mnie nie porwało, to czytało się je całkiem przyjemnie. Mam nadzieję, że i ta książka taka będzie.
________________________________________________________________________________Autor: Sofia Caspari
Tytuł: W krainie kolibrów
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 01.07.2015Żywiołowo opowiedziana saga rozgrywająca się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy.
Dwie kobiety
Argentyna pulsująca życiem 
Wielkie nadzieje.
Latem 1863 roku Anna i Viktoria zaprzyjaźniają się na statku do Buenos Aires – ówczesnej ziemi obiecanej dla tysięcy Europejczyków. Młode kobiety dzieli prawie wszystko. Zakochana Viktoria płynie do swego męża Humberto, syna bogatego plantatora. Nie martwi się o swój los, rozkoszuje się luksusową podróżą, śmieje się głośno i odważnie patrzy życiu w oczy. Anna jest służącą – ma dołączyć do bliskich, którzy już od roku mieszkają w Argentynie. Jej serce wypełnia obawa przed nieznanym.
W odległym kraju, z którym obie kobiety wiążą wielkie nadzieje, ich drogi z początku się rozchodzą. Przyszłość Viktorii będzie pełna zaskoczeń, Annę zaś czekają złe wieści…
"W krainie kolibrów" to pierwszy tom żywiołowo opowiedzianej sagi rozgrywającej się na tle zapierającej dech argentyńskiej panoramy. Sofia Caspari zabierze Cię w podróż pełną dramatycznych zwrotów akcji, barwnych postaci i namiętnych historii miłosnych.

Mam dziwne przeczucie, że W krainie kolibrów będzie świetną pozycją. Chyba zaufam przeczuciu.
________________________________________________________________________________


Autor: Rainbow Rowell
Tytuł: Fangirl
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 29.07.2015
Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.
Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne. 
Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).
„Fangirl” to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się one ich całym światem.

Z autorką jeszcze nie miałam do czynienia, ale chyba najwyższa pora to zmienić. O tej książce niedawno było tak głośno, że czuję naglącą potrzebę, aby szybciutko ją poznać.
________________________________________________________________________________

Na co Wy czekacie? Może zaciekawiło Was coś z tych tytułów?

Znajdziecie mnie też na:

7 komentarzy:

 1. Fangirl czytałam jakiś czas temu i nie porwała mnie ta książka, ale jest przyjemnym czytadłem. Na pozostałe dwie czekam z niecierpliwością! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "W krainie kolibrów" ma przecudowną okładkę, aż chce się przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Fangirl" czytałam i bardzo, bardzo kocham, ale ja to w ogóle się utożsamiam z główną bohaterką, z tą moją obsesją na punkcie różnych rzeczy, także siłą rzeczy - musiała do mnie trafić ^^
  "Ten jeden dzień" CHCĘ! Bo lubię baaaardzo tą autorkę, "Wróć, jeśli pamiętasz" było absolutnie cudowne, także liczę, że kolejna książka też mnie zachwyci. :)
  Natomiast co do "Kolibrów" nie jestem w 100% przekonana, więc jeśli tobie się spodoba - daj znać, zastanowię się nad nią. :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo, bardzo chętnie "W krainie kolibrów"! "Fangirl" przyjemna, czytałam zeszłego lata, ale taka do przeczytania i zapomnienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może w końcu uda mi się przeczytać coś Gayle Forman :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Baaaardzo chciałabym zapoznać sie z Fangirl i Ten jeden dzień, mimo że jeszcze nie czytałam poprzednich książek tych autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję, że niedługo przeczytam ,,Ten jeden dzień" :)

  OdpowiedzUsuń