Zapowiedzi i nowości: Styczeń 2015

7.1.15
Nowy rok, oprócz nowych możliwości, pozostawia przed nami całkiem sporo interesujących premier. W tym pierwszym miesiącu wydawnictwa ruszają ze zdwojoną siłą, aby zainteresować czytelników swoimi tytułami. Oto na co ja będę czekać z niecierpliwością:
Autor: Lisa Scottoline
Tytuł: Cicho sza
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 13.01.2015


Bestsellerowa autorka Lisa Scottoline napisała znakomitą powieść o miłości ojcowskiej i poświęceniach, do jakich jesteśmy zdolni, by chronić najbliższych
Stosunki Jake’a Buckmana z szesnastoletnim synem, Ryanem, nie układają się najlepiej. Zaniepokojony ich wzajemnym brakiem kontaktu, Jake postanawia odebrać Ryana z podmiejskiego kina i spędzić z nim trochę czasu. Kiedy Ryan prosi, by ojciec pozwolił mu poprowadzić samochód na mało uczęszczanej drodze, Jake wyraża zgodę, widząc w tym szansę na zbliżenie się do syna. Jednak rodzinne zawieszenie broni gwałtownie zamienia się w koszmar. Dochodzi do tragedii, a Jake musi w ułamku sekundy podjąć decyzję, która pogrąży ojca i syna w poczuciu winy i wplącze w sieć kłamstw. Jake i Ryan zostają przytłoczeni ciężarem łączącej ich tajemnicy, która może doprowadzić całą rodzinę do zguby.


Książki z serii Kobiety to czytają! zawsze mają naprawdę intrygującą fabułę. I tym razem nie mogło być inaczej.
________________________________________________________________________________
Autor: Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson
Tytuł: Kroniki Bane'a
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 14.01.2015

Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców. 
Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.

Wiecie pewnie, jak wielkim sentymentem darzę książki Cassandry Clare. Dlatego też Kroniki Bane'a będą dla mnie pozycją obowiązkową.
______________________________________________________________________________Autor: Gayle Forman
Tytuł: Wróć, jeśli pamiętasz
Seria: Jeśli zostanę #2
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Data wydania: 14.01.2015


Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów "Zostań, jeśli kochasz".
Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…
Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?


Książkowa wersja Zostań, jeśli kochasz pozostawiła mnie z uczuciem niedosytu. Mimo to chętnie poznam drugą część, wrócę do bohaterów, a świetny styl autorki z pewnością da mi chwilę wytchnienia po ciężkim dniu.
________________________________________________________________________________Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Przemiana
Seria: Mara Dyer #2
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 28.01.2015


Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.


Sytuacja bardzo podobna do pozycji wyżej. Choć pierwsza część pozostawiała całkiem sporo do życzenia, to bardzo przyjemnie będzie wrócić do świata w niej przedstawionego.
________________________________________________________________________________
Autor: Charlee Fam
Tytuł: Ostatni pociąg do Babilony
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania:  styczeń 2015


Pozycja obowiązkowa dla fanów Alice Sebold i Johna Greena. Wspaniały debiut, powieść wypełniona czarnym humorem, inteligentnym dowcipem oraz duża ilością Jacka Danielsa.
Aubrey Glass posiada kolekcję listów pożegnalnych, napisanych na wypadek popełnienia samobójstwa. Obecnie, 5 lat po opuszczeniu domu rodzinnego, samobójstwo popełnia jej koleżanka Rachel…


Musicie przyznać, zapowiada się bardzo intrygująco. I to odwołanie do Johna Greena zdecydowanie spełnia swój marketingowy cel i całkowicie przekonuje mnie do tej książki.
________________________________________________________________________________

A Wy na co czekacie w tym miesiącu?

15 komentarzy:

 1. ,,Cicho sza" mnie najbardziej interesuje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni pociąg do Babilonu wydaje się bardzo ciekawą propozycją,

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie też dzisiaj publikowałam zapowiedzi i wszystkie, poza "Ostatnim pociągiem do Babilonu" znalazły się u mnie :) Najbardziej jednak czekam na Marę i Wróć, jeśli pamiętasz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Scottoline i może "Ostatni pociąg do Babilonu"? Jeszcze sama siebie muszę trochę przekonać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyczekuje na "Wróć, jeśli kochasz" i "Ostatni pociąg do Babilonu".

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej interesuje mnie "Wróć, jeśli pamiętasz", ale co raz bardziej ciekawi mnie "Ostatni pociąg do Babilonu" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kroniki Bane'a i "Wróć, jeśli pamiętasz"

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Wróć, jeśli pamiętasz" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomijając pierwszy tytuł - reszta mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzięki Tobie dowiedziałam się, że "Wróć, jeśli kochasz" to dalsze losy tych samych bohaterów. xd Zawsze myślałam, że opowiada inną historię nie wiem dlaczego xd
  I bardzo bym chciałam przeczytać 2 część Mary Dyer :p

  OdpowiedzUsuń
 12. Ach! Zdecydowanie kupię "Wróć jeśli pamiętasz" i "Marę Dyer"! Nie mogę się doczekać aż paczka dotrze do mojego domu, a ja będę mogła się wziąć za obydwie kontynuacje! :) Ciekawość wręcz mnie wypala od środka. :) Poza tym, ostatnia pozycja również wygląda fascynująco, ale mam pewne wątpliwości, więc poczekam na opinie. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej intryguje mnie "Ostatni pociąg do Babilonu". Muszę zapisać sobie to na liście do przeczytania! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja czekam na Marę :) Pozycja obowiązkowa
  Wróc, jeśli pamiętasz też chciałabym przeczytać. I ostatnia pozycja na liście wydaje mi się intrygująca.
  A Bane na okładce, jest jakiś taki elektryzujacy ^^

  OdpowiedzUsuń