English Matters - 50/2015

22.1.15


Kolejny numer English Matters znów daje nam możliwość zapoznania się z wieloma ciekawymi tekstami. Już sama okładka zachęca do otworzenia magazynu. Bo trzeba przyznać, że co jak co, ale rodzina królewska to zawsze gorący temat.

I może wyjdę na łowczynię sensacji, ale lubię czytać o Williamie i Kate. Uważam, że tworzą świetną parę i choć nie jestem łasa na plotki, to żeby być szczerą, muszę przyznać, że świetnie się na nich patrzy. Artykuł Robin Das pozbawiony jest wszelkich spekulacji czy niesprawdzonych informacji. W profesjonalny sposób przybliża rodzinę królewską i wspomina o drugim potomku pary. Bardzo ciekawy okazał się też tekst Making Learning Easier. Jak sam tytuł wskazuje tekst traktuje o gadżetach, które pomogą nam w nauce - dyktafony, super magiczne długopisy. A co najlepsze - kula do przypięcia do nogi. Po prostu pomysł jakby idealny dla mnie. Może dzięki niej bym w końcu siadła i zaczęła się uczyć do tej matury. Znalazło się też trochę miejsca dla łamacza kobiecych serc - Christiana Grey'a. Premiera ekranizacji tuż tuż, przedsprzedaż biletów ruszyła, szał zaczyna osiągać coraz to wyższe poziomy. Dla wyjaśnienia - nie czytałam, nie planuję, nie obejrzę. Raczej. Ale dzięki artykułowi poznałam bliżej trochę tej chorej miłości. 

Wśród innych ciekawszych tekstów znajdziemy przegląd najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Walii, Szkocji i Irlandii. Raczej nie sądzę, żeby moja przyszła studencka kariera wiązała się z którymkolwiek z nich, ale czytanie o nich wywołało naprawdę magiczną atmosferę. Dzięki opisowi słynnych powiedzeń miałam szansę dowiedzieć się o istnieniu niektórych z nich i poznać historię innych. W tym numerze Barbara Jasińska zabiera nas w podróż do Amsterdamu. To miasto znajduje się bardzo wysoko na liście moich miejsc do odwiedzenia, dlatego właśnie tak przyjemnie czytało mi się ten artykuł. Po nim miasto przeskoczyło na tej liście o kilka oczek w górę. Do numeru dołączony jest także plakat, na którym znajduje się budowa phrasal verbs. Można go sobie zawiesić w widocznym miejscu i przyswajać konstrukcję tych problematycznych struktur.

To, a także wiele więcej, znajdziemy w najnowszym numerze English Matters. Jeżeli chcecie ćwiczyć swój język w praktyce i przy okazji czytać ciekawe artykuły, ten magazyn jest stworzony dla Was. Jak zwykle polecam!

Za możliwość przeczytania magazynu English Matters dziękuję Wydawnictwu Colorful Media! 


9 komentarzy:

 1. Ciekawe jak długo będziemy czytać i oglądać książęcą parę? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię czytać o rodzinach królewskich, chociaż jakoś czesto tego nie robię :) Pamiętam bardzo fajny cykl artykułów o królowej Elżbiecie w jednej z pomniejszych gazetek, który bardzo mi się spodobał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ZAPRASZAM NA KONKURS!!!
  http://monweg.blog.onet.pl/2015/01/22/robie-konkurs-bo-moge/

  OdpowiedzUsuń
 4. Aktualnie czytam ten numer i tematy w nim bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się w końcu skusić na ten magazyn :)

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Też uwielbiam Williama i Kate! :) Uważam, że są razem uroczy, a ich historia jest niczym z Kopciuszka, taka bajkowa, taka piękna! :3 Życzę im naprawdę wiele szczęścia. :) Strasznie chciałabym poczytać o Uniwersytetach! :) Także muszę się poważnie zastanowić nad zakupem. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna okładka- aż chce się zajrzeć do środka ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Też podobał mi się artykuł o ciekawych sposobach nauki :)

  OdpowiedzUsuń