Zapowiedzi: Luty

2.2.14
Nowy miesiąc przed nami, a co za tym idzie nowe książkowe premiery. Jesteście ciekawi, na co czekam w tym miesiącu?

Autor: Jasinda Wilder
Tytuł: Tylko Ty
Seria: Falling #1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 04.02.2014Nell Hawthorne kocha Kyle’a, swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. Ich młodzieńcza miłość jest niezachwiana, a życie pełne obietnic. Do dnia gdy Kyle ginie w tragicznym wypadku i Nell zmienia się na zawsze.
Coltona poznaje na pogrzebie. Oboje robią co w ich mocy, żeby jakoś poradzić sobie z życiem. Kilka lat później spotykają się znowu, w Nowym Jorku, a Colton odkrywa, że Nell nigdy nie doszła do siebie po śmierci Kyle’a. Wciąż zmaga się z głęboko skrywanym bólem i ugina pod nieznośnym ciężarem poczucia winy i żalu.
Oboje mają niezagojone rany. Ale wspólnie uczą się, jak z tym żyć. Nie jak zapomnieć, lecz jak iść dalej – dzięki miłości…
Idą walentynki. Nie czujecie, że macie ochotę na jakiś romans, choćby tylko w literaturze? Ja na Tylko Ty bym się skusiła.Autor: Emily Bronte
Tytuł: Wichrowe Wzgórza
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 05.02.2014


Akcja Wichrowych Wzgórz rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw, właściciel majątku Wuthering Heights (tytułowe Wichrowe Wzgórza), przywozi do domu bezdomnego, cygańskiego chłopca, którego znalazł na ulicach Liverpoolu i nakazuje własnym dzieciom traktować go jak brata. Pomiędzy przybyszem a małą Cathy rodzi się więź tak silna, że z czasem przestają się liczyć nie tylko z konwenansami, ale i z ludźmi, wśród których żyją. 
Namiętność Heathcliffa i Catherine obnaża mroczną stronę ludzkiej natury, jest mściwa, wszechogarniająca i dzika jak wrzosowiska Yorkshire. Bohaterowie powieści Brontë płacą za to najwyższą cenę, a za ich błędy musi odpokutować następne pokolenie…

Pozostałe książki sióstr Bronte, które miałam okazję czytać były naprawdę świetne, więc chyba nikogo nie zdziwi, jak powiem, że nie mogę się doczekać ponownego wydania kolejnej z nich. Tym bardziej jeśli chodzi o Wichrowe Wzgórza.
Autor: Jessica Verdi
Tytuł: Moje życie od teraz
Wydawnictwo: GW Foksal/Ole
Data wydania: 05.02.2014

Myślisz, że ciebie nie może to spotkać? 
To był najgorszy dzień w życiu Lucy. Serio, najgorszy z najgorszych. To wszystko już ją przerasta – chce uciec. Z domu, od własnych myśli i od własnego życia. Chce zostać zupełnie nową Lucy.
Decyduje się więc na coś, co dawnej Lucy nie przeszłoby nawet przez myśl. Teraz jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Czy będzie mogła mieć teraz chłopaka? Co powie przyjaciołom? Czy będzie miała odwagę przyznać się rodzinie? Jej życie jest teraz zupełnie inne. Każda chwila to dar. A tych chwil może nie być już zbyt wiele…
Ten jeden raz, który zmieni całe życie.
Opis brzmi dość tajemniczo, ale lubię takie historie, a ta zapowiada się dość ciekawie, więc z chęcią bym ją poznała bliżej. 


   
Autor: Cassandra Clare
Tytuł: Mechaniczna księżniczka
Seria: Diabelski maszyny #3
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 07.02.2014

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze.

Mechaniczną księżniczkę już Wam prezentowałam przy okazji jej premiery z amerykańską okładką. Reszty serii nie mam u siebie, także nie stanowi dla mnie różnicy to, z jaką okładką bym ją miała. Chcę jedynie ją w końcu przeczytać!


A Wy na co czekacie w tym miesiącu?

11 komentarzy:

 1. Czekam na Mechaniczną księżniczkę, mimo że jeszcze nie przeczytałam nawet pierwszej części, ale to już wkrótce zrobię! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak bardzo chciałabym pochwycić Wichrowe Wzgórza, ale niestety - brak środków. No, ale może kiedyś mi się to uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozycji z Ambera na pewno nie kupię teraz, bo potem będzie za 7zł jak każda :P Wichrowe czytałam, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę ci się przyznać, że jak zobaczyłam twój komentarz na moim blogu to aż mi się policzki rozpaliły! Twojego bloga ubóstwiam, odnalazłam go kilka dni temu i wertuję go, czytam prawie wszystkie posty! Twój komentarz na dobry początek strasznie mnie zainspirował, dziękuję! ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę i niezwykle mi miło.:)

   Usuń
 5. Cassandra Clare - wszystkie jej książki czekają na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Dary anioła"Cassandry Clare są cudowne , jednak nie miałam okazji nie miałam z nią do czynienia przy innych książkach jej autorstwa , ale pora to zmienić !

  http://czytaniemoimhobby.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja aż się boję zabierać za zapowiedzi w tym miesiącu, bo widziałam już tyle książek, które chciałabym mieć, że szkoda słów :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest kilka pozycji na które czekam. Ładne wydanie Wichrowych wzgórz - ale mam już u siebie w domu 3 :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze trzy muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. If you need your ex-girlfriend or ex-boyfriend to come crawling back to you on their knees (even if they're dating somebody else now) you have to watch this video
  right away...

  (VIDEO) Have your ex CRAWLING back to you...?

  OdpowiedzUsuń