A Ty jak spędzasz święta?

22.12.13"Wzrost samobójstw mamy tak wysoki jak w Grecji. Życie odbiera sobie ponad 6 tys. osób rocznie! W Polsce w wyniku samobójstw umiera rocznie więcej osób niż w wypadkach drogowych. Na 1 samobójstwo kobiety przypada aż 5,5 mężczyzn. Zdaniem prof. Marii Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN samobójstwa są wyznacznikiem kondycji społeczeństwa. Nasza jest najwyraźniej fatalna."
Statystyki robią wrażenie, prawda? Moglibyśmy się długo zastanawiać, dlaczego tak się dzieje, bo życie to przecież najpiękniejszy dar, jaki otrzymaliśmy i powinniśmy go strzec ponad wszystko. Samotność jednak wyzwala w ludziach najgorsze uczucia, jest potworna zwłaszcza w zbliżającym się czasie świąt. Dlatego właśnie wystartowała akcja portalu Sztukater.

Od dnia 24.12.2013 r. godz. 16:00 do 26.12.2013r. osoby, które odczuwają potrzebę rozmowy o wszystkim i o niczym, wspólnego spędzenia świąt, zapraszane są do kontaktu z:

Artie Sztuk - Profil na FB (dyżur 24 h)
GG: 4768328 (dyżur 24 h)

Gwarantujemy anonimowość, miłą atmosferę, dużo sarkazmu, ciepła i zrozumienia... Dla tych, którzy święta spędzą w sieci Stowarzyszenie Sztukater przygotowało wirtualny stół wigilijny, pełny rozmów i życzeń, serdeczności, radości...

,,Nauczmy się ludzi kochać, tak szybko odchodzą... Nauczmy się dzielić sobą z innymi! To największy dar, jedyny w swoim rodzaju...

Jeżeli więc czujesz się samotny, nie krępuj się! Jest wiele ludzi z którymi możesz spędzić ten czas! Więcej informacji znajdziesz tutaj

3 komentarze:

 1. Pomysł wydaje mi się dobry. W święta dużo jest ludzi samotnych, opuszczonych, może i znajdą się tacy, których ktoś odtrącił. Tacy ludzie rzeczywiście potrzebują bliskości drugiej osoby. Nawet jeżeli miałaby to być taka "bliskość" wirtualna.

  Co do samobójców... Nad tym mogłabym polemizować, jeżeli znalazłby się ochotnik. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co masz na myśli, jeżeli chodzi o samobójstwa?

   Usuń
  2. "Jednym z... "
   Polecam motto: "Czy jestem już, aż tak żałosny aby zostać pisarzem w Polsce? Bo czytać przestałem nawet to, co sam napisałem!"
   Czekamy na polemikę ;)

   Usuń