Zapowiedzi: Maj

4.5.14Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Dar Julii
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 21.05.2014


Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

Wciąż pamiętam, jak prawie dwa lata temu niezmiernie pragnęłam przeczytać Dotyk Julii. Pamiętam to oczekiwanie i złość, z powodu przesuwania daty premiery. Właśnie czytam Sekret Julii i i podobnie, jak dwa lata temu na pierwszą, teraz niecierpliwie czekam na trzecią część serii.
________________________________________________________________________________
Autor: R. J. Palacio
Tytuł: Cud chłopka
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 21.05.2014


Na skutek zaburzeń genetycznych August Pullman urodził się z poważnymi deformacjami twarzy. Pod każdym innym względem jest zwykłym dzieckiem, przy tym inteligentnym, wrażliwym i serdecznym. Mając dziesięć lat, idzie pierwszy raz do szkoły – wcześniej uczy go w domu mama. Właśnie ten rok w piątej klasie nowojorskiej szkoły podstawowej jest opisany w książce, która porusza ważny i trudny temat znęcania się nad rówieśnikami.

Opis brzmi strasznie zachęcająco, do tego chwytliwa okładka i jeden efekt - muszę przeczytać tę książkę!
______________________________________________________________________________
Autor: L. A. Weatherly
Tytuł: Płomień anioła
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 28.05.2014

Druga część bestsellerowej trylogii. Anioły – najpiękniejsze istoty nie z tego świata – są wokół nas. A co jeśli nie są tymi, za które ich uważamy i powoli niszczą ludzkość? Jedynie Willow posiada moc potrzebną do pokonania złowrogiego Kościoła Aniołów, który nie cofnie się przed niczym, żeby ją unieszkodliwić. Lecz Willow nie działa samotnie. Wspiera ją ukochany Alex – wyszkolony Zabójca Aniołów. Kiedy więc Alex jednoczy siły z grupą innych ZA, dziewczyna czuje się straszliwie osamotniona. Wkrótce, w niezwykłych okolicznościach, spotyka Seba. Chłopak poszukiwał Willow przez całe życie, ponieważ jest, tak jak ona, półaniołem…
Pierwszy tom przeczytałam zaraz po jego premierze, a jeżeli mnie pamięć nie myli, było to już około trzech lat temu. Choć teraz pewnie na trylogię bym się raczej nie skusiła, to w ramach kontynuacji rozpoczętych serii, kiedyś z pewnością przeczytam tę książkę.
_______________________________________________________________________________Autor: Janet Evanovich
Tytuł: Najlepsza jedenastka
Wydawnictwo: Fabryka słów
Data wydania: 9.05.2014


Stephanie Plum po ostatnich przejściach ma dość pracy jako łowczymi nagród. Nie chce już tropić zbiegów, ani uczestniczyć w strzelaninach i nie chce by jej kolejne samochody regularnie wylatywały w powietrze. Pragnie przejść na emeryturę. Tyle, że nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego kapitału. Do tego wszystkiego tajemniczy „duch” z przeszłości podrzuca anonimy pod drzwi

Pierwsza część skradła moje serce, dlatego postanowiłam poznać pozostałe. Wszędzie słyszę, że każdy tom, to zupełnie inna historia i że tej serii nie trzeba czytać po kolei. Z tego powodu cierpliwie wyczekuje jedenastej części przygód Śliweczki.
______________________________________________________________________________
Autor: Jean Des Cars
Tytuł: Kobiety, które zawładnęły Europą
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 21.05.2014Dwanaście wyjątkowych kobiet królowych mających wpływ na losy całych narodów i granice Europy od XVI wieku do współczesności!
Wszystkie fascynujące i niepowtarzalne, a jednocześnie tak różne. Kim były, czym się wsławiły, jak sięgnęły po władzę i dlaczego nie potrafimy o nich zapomnieć?
Ich krótkie lub długie życie to dni chwały na polu wojen, walk sukcesyjnych, zawieranych sojuszy czy też czas wypełniony pałacowymi intrygami przeplatanymi szczęściem lub cierpieniem?
Jean des Cars ukazuje kobiety postawione na czele państwa, małżonki monarchów lub regentki, które naznaczyły swoje czasy, wykuwając przymierza, knując spiski, stawiając czoło walkom sukcesyjnym, wywołując wojny, poszukując pokoju lub pokój zawierając, oddziałując swoimi czynami, inteligencją lub zwyczajnie osobistym urokiem: kobiety zamężne lub nie, obyczajowo skromne lub znane z prawdziwych lub przypisywanych im miłosnych przygód, które znaczyły niekiedy więcej niż królowe z uwagi na rozległość lub zróżnicowanie terytoriów podległych ich Koronie.
Przedstawia nowe, często zaskakujące fakty historyczne, szczegółowe obrazy dzieciństwa, prawdziwe oblicza władczyń, pełniących jednocześnie rolę matek, kochanek, żon, ich zalety i wady, a także wiele ciekawostek dotyczących mody, urody i strojów typowych dla danej epoki.

Brzmi interesująco, prawda?
______________________________________________________________________________

Widzicie coś dla siebie?

17 komentarzy:

 1. Dość interesujące książki zapowiadają się na maj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dar Julii <3 Tak bardzo nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Najchętniej przeczytalabym wszystkie oprócz kontynuacji Anioła. ;) Ale najbardziej czekam chyba na ostatni tom Dotyku Julii i na Cud chłopaka. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dar Julii" to moje największe Must Have :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Dar Julii i kolejny tom o Śliweczce są na mojej liście must have :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cud chłopak i Kobiety które zawładnęły Europą, no i Dar Julii ;) tak :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Same cudowne pozycje. Bardzo moją uwagę przykuła pozycja "Kobiety, które zawładnęły Europą", ale także "Cud chłopak" wydał się interesujący. Pozdrawiam, Marcelina ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. DAR JULII DAR JULII DAR JULII DAR JULII. Kocham. Choć jeszcze nie czytałam. Ale już tak bardzo nie mogę się doczekać, że aż to boli :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesuje mnie: Kobiety, które zawładnęły Europą! Koniecznie muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe zapowiedzi :) A jednak wydawnictwo wyda drugi tom "Anioła". Teraz muszę zabrać się za tą książkę jeszcze szybciej. Jak na razie za mną dopiero "Dotyk Julii", ale jestem szalenie ciekawa kolejnych tomów. Mam pierwszy tom o Stephanie Plum, wstyd przyznać, nadal nie przeczytany. Obym się przełamała i w końcu poznała sekret sukcesu Janet Evanovich. "Cud chłopak" wydaje mi się, że będzie dobrą książką, jednak to trochę nie moje klimaty, choć od czasu do czasu i książki tego typu lubię poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj koniecznie pierwszy tom Śliweczki. Nie zawiedziesz się!:)

   Usuń
 11. Najbardziej interesuje mnie w tym momencie "Cud chłopak" i niedługo zacznę czytać tą książkę, bo posiadam ją w oryginale jako "Wonder". Ciekawa historia, zobaczymy jak mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Osobiście mam chęć na serię L. A. Weatherly, więc muszę rozejrzeć się za pierwszym tomem, by potem sięgnąć po kontumacje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe zapowiedzi. Sama też znajdę wśród nich coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Dotyk Julii" był świetny, na pewno przeczytam kolejne części. "Anioł" doczeka się kontynuacji? Jestem w szoku, bo baardzo dawno temu czytałam tą ksiażkę i podobała mi się, choć wiadomo, po takim czasie nie za dużo pamięta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie jestem przy samej końcówce "Sekretu..." i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest równie genialny, co pierwsza część!:) Ja z "Anioła" pamiętam ogólny zarys i jakieś przebłyski fabuły, więc też nie wiele. :)

   Usuń
 15. Gdy czeka się na premierę, od której dużo zależy, ponieważ to w końcu zakończenie to człowiek jest trochę przestraszony i zaciekawiony równocześnie. :D Ja na pewno miałam tak w przypadku „Daru Julii”, jednak wszystko dobre, co się dobrze kończy. :)

  OdpowiedzUsuń