Blask - Alexandra Adornetto

1.7.12
Czy zakochując się przekraczamy granice? I czy bycie człowiekiem i odczuwanie ludzkich emocji to coś złego? Książka Alexandry Adornetto, jakże hipnotyzująca, pokazuje, co to znaczy być człowiekiem.

Opowiada ona o trzech aniołach, którzy zstąpili na ziemie. Gabriel - wojownik, Ivy - uzdrowicielka i Bethany, która ma w sobie najwięcej z człowieka. Ich zadaniem jest nieść dobro światu, który w coraz większym stopniu ulega wpływom ciemności. Zmuszeni są jednak ukrywać swoją prawdziwą naturę. Kiedy Bethany, poznaje Xaviera, zdaje sobie sprawę, że przekracza granice wyznaczone przez niebo.  A na drodze do ich szczęścia stają dodatkowo ciemne moce.

Wielkim zaskoczeniem dla mnie, jak i rzeczą, która sprawiła, że z większą chęcią sięgnęłam po ,,Blask", było to, że jego autorką jest zaledwie 20 - letnia dziewczyna. Alexandra Adornetto miała zaledwie 14 lat, gdy ukazała się jej pierwsza książka ,,The Shadow Thief", po której opublikowano jeszcze dwie książki jej autorstwa. ,,Blask" przyniósł jej międzynarodowy rozgłos i trafił na listę bestsellerów ,,New York Timesa".

 Muszę powiedzieć, że fabuła ma coś co zachęcało mnie do dalszego czytania. Mimo że w pewnych momentach, była bardzo nużąca, to jednak byłam bardzo ciekawa, co wydarzy się dalej. Zauważyłam jednak kilka błędów logicznych, które mnie irytowały. Na przykład skoro anioły się nie męczą, to czemu bohaterka zdyszała się biegnąc na spotkanie z Xavierem?

Muszę przyznać, że bohaterowie byli świetnie dopracowani. Każdy z nich miał jakąś głębię i coś, co w nich polubiłam. Gabriela - który był bardzo surowy - sama się momentami bałam, a Ivy darzyłam ciepły uczuciem. Bardzo ciekawa była też postać Jaka Thorna. Mimo że wiedziałam, że wniesie on coś złego do akcji, to jednak jego ciemne poczucie humoru sprawiło, że w pewien sposób obdarzyłam go sympatią.

Kolejnym wielkim plusem dla tej książki jest genialna wręcz okładka. Oddaje klimat, tajemnicę i zmysłowość książki.

Książkę ogółem uważam za świetną i polecam do przeczytania.

5 komentarzy:

 1. Od dłuższego czasu mam tę książkę w planach :). Okładka jest świetna :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym poznać powyższą książkę . Chodzi ona za mną już od dłuższego czasu i muszę wreszcie ją nabyć i przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam. Według mnie książka jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam dwie części tego cyklu i bardzo mi się podobał. Zaskoczył mnie młody wiek autorki, bo do tej informacji dotarłam po przeczytaniu pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam już od jakiegoś czasu na oku, a Twoja recenzja utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń