Zapowiedzi i nowości: Kwiecień

6.4.14
Autor: Moira Young
Tytuł: Krwawy szlak
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 02.04.2014

Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott! 

Już wspomniałam przy okazji prezentowania stosiku, że pomimo przeciętnej tematyki, coś mnie w tej książce zaintrygowało. Krwawy szlak już u mnie, także cieszę się, że niedługo będę mogła zabrać się za lekturę.
_______________________________________________________________________________
Autor: Alexandra Bracken
Tytuł: Mroczne umysły
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 02.04.2014


Najbardziej niepokojąca książka od czasów „Igrzysk śmierci”!
Mam na imię Ruby.
Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.


Intrygujący opis i całe morze pozytywnych opinii sprawiły, że książkę przeczytam z wielką chęcią.
_______________________________________________________________________________Autor: Jenny Han
Tytuł: Do wszystkich chłopców, których kochałam
Wydawnictwo: GW Foksal
Data wydania: 02.04.2014


Lara Jean Song przechowuje swoje listy miłosne w pudełku na kapelusze, które dostała od mamy. Nie są to jednak wyznania miłosne jej adoratorów, ale listy, które sama napisała do obiektów swoich uczuć – jeden list do każdego chłopca, w którym była kiedyś zakochana. W sumie pięć. Pisząc je, Lara bez oporów przelewała wszystkie swoje uczucia na papier i zupełnie szczerze, bez żadnych zahamowań formułowała zdania, których nigdy nie ośmieliłaby się wypowiedzieć na głos, ponieważ listy te były przeznaczone wyłącznie dla jej oczu i nigdy nie miały dotrzeć do adresatów. Pewnego dnia okazuje się jednak, że jakimś cudownym sposobem zostały wysłane. Od tej chwili wszystko w życiu Lary staje na głowie i wymyka się spod kontroli.

Choć nie zanosi się na literaturę wysokich lotów, to coś w opisie książki wywołało uśmiech na mojej twarzy. Mam wrażenie, że będzie to całkiem przyjemna pozycja.
_____________________________________________________________________________
Autor: Lisa Kleypas
Tytuł: Bez pamięci
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10.04.2014Oszałamiająco piękna kobieta budzi się w łożu nieznajomego; cudem uratowana z lodowatych wód Tamizy, niczego nie pamięta. Okazuje się, że po wypadku trafiła pod opiekę enigmatycznego, czarującego Granta Morgana. Jej życie jest teraz w jego rękach, a ona w głębi serca podejrzewa, że z kimś ją pomylono…
Jako jeden z najbardziej pożądanych, a jednocześnie nieosiągalnych kawalerów w Londynie, Grant Morgan wie wszystko o kobietach. Ta, która znalazła się w jego ramionach, wydaje się tak niewinna, tak krucha, że musi ulec jej urokowi. Obdarzywszy tajemniczą piękność uczuciem, postanawia rozwikłać zagadkę jej przeszłości i odkryć prawdę, jakakolwiek by ona nie była…

Fabuła intryguje, a okładka jeszcze bardziej wzbudza moją ciekawość odnośnie treści. Z chęcią zapoznałabym się z tą książką.
________________________________________________________________________________Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: W słusznej sprawie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 10.04.2014

Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązującymi w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę…
Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją?
Czy komukolwiek wolno ingerować w życie i przyszłość kobiety, nawet niepełnoletniej, jeśli z całego serca pragnie zostać matką? Co dzieje się w sytuacji, gdy problemy finansowe, rasa lub choroba dają „lepszym” prawo do ubezwłasnowolnienia „gorszej” jednostki? Jak dokonać słusznego wyboru między obowiązkiem a własnym sumieniem?


Wspominałam już nie raz, jak bardzo Sekretne życie CeeCee Wilkes przypadło mi do gustu. Z tego właśnie powodu, z wielką chęcią zapoznam się z innymi książkami autorki.
________________________________________________________________________________

Autor: Iwona Menzel
Tytuł: Szeptucha
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 16.04.2014

W zagubionych wśród nadbiebrzańskich bagien Waniuszkach modlitwą i ziołami leczy stara Oleszczukowa. Kiedy niespodziewanie umiera, wieś oczekuje od jej wnuczki Oleny, że będzie kontynuowała rodzinną tradycję. Olena rezygnuje z marzeń o studiach medycznych i zostaje wioskową szeptuchą.
Życie w Waniuszkach wciąż jeszcze opiera się na niewzruszonym fundamencie zasad, tradycji i Słowa Bożego. Wszystko ma tam swój ład, ludzie czynią to, co do nich należy, każdy wie, gdzie jest jego miejsce. Jednak nawet i do Waniuszek nieuchronnie nadciąga nowe.
Legenda o tajemniczym pustelniku, który na uroczysku Łojmy zbierał popsute lalki i przybijał je do drzew, sprowadza do Waniuszek znanego filmowca z Warszawy, Alka Litwina. Olena pomaga mu odnaleźć ślady zagadkowego samotnika, uważanego przez okoliczną ludność za świętego. Choć szeptucha i reżyser żyją w dwóch zupełnie odmiennych światach, wspólne poszukiwania zbliżają ich do siebie. Olena znajduje w Alku przyjaciela i powiernika, z którym może się podzielić sekretami swojej sztuki lekarskiej i najskrytszymi myślami. Po raz pierwszy w życiu nie czuje się samotna…

Czyż ten opis nie brzmi zachęcająco? Czy nie wprowadza czytelnika w spokojny, magiczny nastrój? Mnie z pewnością tak, dlatego z chęcią przeczytam tę książkę.
________________________________________________________________________________
Autor: C. W. Gortner
Tytuł: Przysięga królowej. Historia Izabeli Kastylijskiej
Wydawnictwo: Między Słowami
Data wydania: 30.04.2014


Poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii.
Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.
Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.
„Przysięga królowej” to poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii.
 


Od pierwszego spotkania z Philippą Gregory mówię zdecydowane "tak" dla książek historycznych. Choć z innymi autorami tego gatunku mam małe doświadczenie i boję się czy ich pióro też przypadłoby mi do gustu, to opowieść o Izabelii Kastylijskiej przeczytałabym chętnie.
_______________________________________________________________________________

A Wy na co czekacie w tym miesiącu?

19 komentarzy:

 1. Fajne propozycję, chyba najbardziej czekam na ,,Szeptuchę" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się opisy Mrocznych umysłów i W słusznej sprawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Mroczne umysły" to tytuł, który najbardziej mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mroczne umysły już sa na mojej półce :-) ale cieszę się że wychodzi w tym miesiacu wychodzi książka Jenny Han. Bardzo chce ją przeczytać!
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwie pierwsze to na pewno coś dla mnie i dużo już o nich słyszałam, więc niedługo pewnie wpadną w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ''Mroczne Umysły'' mam na półce, a najbardziej zaciekawił mnie ''Krwawy Szlak''. Ta powieść może być bardzo ciekawa :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle bezapelacyjnie książki Wydawnictwa Prószyński i S-ka najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na Szeptuchę bo ona najbardziej mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ciekawa "Mrocznych Umysłów" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na żadną z podanych przez Ciebie pozycji nie czekam - za to niecierpliwie wypatruję nowego Prousta na półkach w księgarniach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Mroczne umysły" i "Krwawy szlak" muszę przeczytać, to po prostu książki stworzone dla mnie! Ciekawie zapowiada się także "Bez pamięci", pierwsze słyszę o tej książce, ale opis i okładka mnie urzekły :3

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym przeczytać "Mroczne umysły", reszta z podanych przez Ciebie powieści jest mi raczej obojętna ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej książek , które pragnę przeczytać .. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę kilka perełek dla siebie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Mroczne umysły" są obłędne! Niedawno czytałam i po prostu zakochałam się w tej książce. Co do "Krwawego szlaku" stoi już u mnie na półce i powiem jedno- wiążę z tą książką duże oczekiwania. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. ,,Mroczne umysły" i ,,Krwawy szlak" już przeczytałam. Chętnie poznałabym ,,W słusznej sprawie".

  OdpowiedzUsuń
 17. Zaintrygowała mnie "Szeptucha" i tej książki będę poszukiwać.

  OdpowiedzUsuń
 18. Najbardziej ciekawi mnie "Szeptucha". Znalazłam też całe mnóstwo innych tytułów, spoza Twojego zestawienia, które bardzo bym chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Na bank sięgnę po Mroczne umysły, Do wszystkich chłopców których kochałam i nową książkę Gortnera. :)

  OdpowiedzUsuń