Ostatnio obejrzana filmy

24.11.12
Jak pewnie każdy z Was wie i zapewne rozumie na własnej skórze, obecnie z czasem jest niezwykle krucho. Dlatego więc nie wiem, kiedy następna recenzja (mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu). Postanowiłam więc dzisiaj dodać dwie mini recenzje ostatnio obejrzanych przeze mnie filmów.


Nie opuszczaj mnie

Adaptacja powieści Kazuo Ishiguro znanej w Polsce pod tytułem "Nie opuszczaj mnie". Książka przedstawia losy trojga młodych ludzi, którzy spędzili dzieciństwo w sielankowym otoczeniu szkoły z internatem. Wchodzący w dorosłość bohaterowie z przerażeniem odkrywają, że są zaledwie klonami "hodowanymi" jako potencjalni dawcy narządów dla własnych "pierwowzorów".

Muszę powiedzieć, że film ten chciałam obejrzeć już od dawna. Oczekiwałam chyba jednak czegoś innego. Chciałam szczęśliwego zakończenia, albo chociaż otwartego, żebym mogła sobie wyobrazić, co się wydarzy. Nie otrzymałam tego... Film mnie niezwykle wzruszył. Pokazuje on historię inną niż oglądane czy czytane przeze mnie dotychczas. Pokazuje, że niełatwo jest się zmierzyć z własnym losem, a każdy jeden wybór może przekreślić całą przyszłość. Bohaterowie zagrali bardzo dobrze, oddali prawdę i istotę całej historii. Na pewno wart jest obejrzenia!
Moja ocena: 5/6Diabeł ubiera się u prady

Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie, mając nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa to kobieta z piekła rodem. Dziewczyna stawia sobie za cel, sprostać jej wymaganiom. Będzie się jednak musiał zmierzyć, nie tylko z nią, ale i z własnymi słabościami...


Film obejrzałam, nie stawiając przed nim zbyt wielkich wymagań. Chciał po prostu miło spędzić czas. Ale nie należy go tylko postrzegać jako odmóżdżać. Pokazuje, ile dziewczyny czy młode kobiety są w stanie zrobić dla sławy. Podkreśla także cała istotę bycia sławnym. Wyrzeczenia związane z tym, zaniedbywania bliskich, a nawet utracenie własnej osobowości. Niewątpliwie też rzeczą, która do filmu przyciąga, to postacie zagrane przez Anne Hathaway i Meryl Streep. Nie muszę chyba mówić, że świetnie odegrały swoją rolę. Ja je wprost uwielbiam. Film polecam każdemu!
Moja ocena: 5/6


A wy oglądaliście, któryś z tych filmów? Jak tak, to jakie macie odczucia?
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!! :p

12 komentarzy:

 1. Nie opuszczaj mnie - mam w planach, mam wrażenie, że przypadnie mi do gustu :) Diabła oglądałam już kiedyś tam i całkiem sympatyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam oba filmy i mam całkiem podobne odczucia do Twoich. Bardzo się wzruszyłam na "Nie opuszczaj mnie", poruszająca historia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądałam "Nie opuszczaj mnie" ale mam zamiar nadrobię.. za to "Diabeł.." jest naprawdę fajnym lekkim filmem na jesienne popołudnia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Meryl Streep w tym filmie, sam film także należy do moich ulubionych :D A "Nie opuszczaj mnie" jestem niezmiernie ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 5. pierwszej pozycji nie kojarzę, drugą oglądałam - ciekawa, ale nie mogę się przełamać i sięgnąć po książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie oglądałam, ale ogólnie muszę nadrobić filmowe zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy film mam w planach, ale na początku muszę dorwać książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie Opuszczaj Mnie *.* czytalam tą książkę ;d .
  Polecam !
  + świetny blog !; >
  Obserwujemy?;3
  Ja już obserwuję ;d

  OdpowiedzUsuń
 9. Oglądałam Diabła i mi się podobał, powinnam nadrobić zaległości książkowe^^ A co do tego pierwszego, zainteresowałaś mnie, sama tylko nie wiem, kiedy znajdę czas na film^^ Dzięki za udział w ankiecie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. diabeł ubiera sie u prady jest jednym z moich ulubionych filmów

  OdpowiedzUsuń